Rejestracja
Dodaj ogłoszenie

Ogłoszenie

Elfik, wesoły młodzieniaszek, uśmiechnięty i radosny psiak ADOPCJA

Cena: 0.00 PLN

Podziel się:

Wyślij wiadomość do firmy: zostanie ona dostarczona pod adres email firmy.

Captcha

Województwo: mazowieckie
Osoba: Kaja
Email: kajeczka@onet.eu
   
dodano: 2016.08.06
ważne do: 2099.12.15
wyświetleń: 428

Szczegóły oferty:

Elfik, wesoły młodzieniaszek, uśmiechnięty i radosny psiak ADOPCJA

 

Gdy ubiegłorocznej jesieni znaleziono Elfika na poboczu szosy, nie wiadomo było czy podróż schroniskowym busikiem nie będzie dla niego ostatnią...Młode szczenię - wyziębiony, trzy nóżki niesprawne, paskudna, stara, otwarta rana na łokciu - nawet nie płakał.

Psiak ze schroniska trafił do domu tymczasowego gdzie był leczony a przednią łapke udało się uchronić przed amputacją

Teraz Elfik jest zdrowy i choć przednia łapka nigdy nie będzie w pełni sprawna, to orteza pozwala na optymalne poruszanie się chociaż i bez niej Elfik radzi sobie świetnie. Niestety w domu tymczasowym Elfik nie może zostać na stałe. Pragniemy, aby nie musiał wrócić do schroniska.

Elfik jest bardzo wesołym i kontaktowym psiakiem. Przednia łapka, wsparta ortezą, w niczym mu nie przeszkadza, uwielbia się bawić i jest bardzo aktywny - jak każdy młody, zdrowy psiak.

Niestety okres dojrzewania czyli najlepszy czas na socjalizację ze światem, Elfik spędził w klatce lub na ograniczonej powierzchni - ze względu na zrastające się kości i gojące rany.

Teraz trzeba nadrobić braki socjalizacyjne i nauczyć Elfika prawidłowego kontaktu z psami i z nowymi ludźmi. Elfik jest już wykastrowany. Opiekunowie w obecnym domu tymczasowym mogą z nim zrobić wszystko, jednak nowy właściciel musi dać mu chwilę żeby zaufał.Trzeba pokazać mu zasady, chwalić, co dobre, ignorować niepożądane, ośmielać kiedy trzeba, ale też uczyć samokontroli i opanowania emocji. No i kochać :) - mądrze - i rozpieszczać - ale tylko ciut ;) 

Poprowadzony przez osobę z doświadczeniem, stanie się najmilszym Uczniem i Przyjacielem, bowiem gdy wyprowadza się psa z lęków i stresu rozhuśtanych emocji, obserwując jego uspokojenie, budzącą się wiarę, ślepe wręcz zaufanie do Opiekuna i spokojny sen, wówczas rodzą się między nimi najsilniejsze więzi uczuciowe, inne, głębsze, wzruszające...

Elfikowi pomóc może spokojna, dorosła Opiekunka/Opiekun, jednak dzieci budzą u Elfika iście kosmiczne reakcje, więc - dla dobra wszystkich - nowy dom powinien być bez małych dzieci.

 

Osoby zainteresowane adopcją Elfika prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Kasią pod numerem telefonu 662-549-351 lub ze schroniskiem OTOZ Animals w Dąbrówce k. Wejherowa, pod nr 607-540-557.

Reklama