Reklamy 

 Menu strony 
Strona główna
Informacje ogólne/adresy
Ogłoszenia
Komunikaty ZKwP
Wywiady
Na luzie
Galeria zdjęć
Zapowiedzi wystaw
Użytkownicy
Imiennik
Weterynaria
Literatura
Twoje konto
Wystawa Światowa 2008
Linki
Banery do pobrania
Kontakt
Reklama u nas
 Konto użytkownika 
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się
 Wystawa Światowa 

 Kategorie ogłoszeń 
·Hodowle
·Oddam psa
·Przyjmę psa
·Reproduktory
·Suki hodowlane
·Szczenięta
·Zaginione


Dodaj ogłoszenie
 Losowe ogłoszenie 
Good site
 Felietony 
» Zakupy w internecie - poradnik kupującego
» Wystawy Psów Rasowych – spostrzeżenia hodowcy
» Jak dbać o psa zimą
 Ciekawe strony 




 Sonda 
Jaki pan taki pies - prawda czy fałsz?
prawda
fałsz

Wyniki
 Statystyka 
   • Gości: 18
   • Użytkowników: 0
  
 Standardy ras 

  

Wybierz literę a otrzymasz listę ras zaczynajacych na daną literę.

· A · · B · · C · · D · · E · · F · · G · · H · · I · · J · · K · · L · · M · · N · · O · · P · · Q · · R · · S · · T · · U · · V · · W · · X · · Y · · Z ·

· 0 · · 1 · · 2 · · 3 · · 4 · · 5 · · 6 · · 7 · · 8 · · 9 ·


Losowe rasy:
  • Pudelpointer
  • Gryfon Korthalsa
  • Bolończyk
  • Owczarek chorwacki
  • Bearded Collie


  • Najczęściej czytane rasy:
  • Wyżeł niemiecki krótkowłosy   (1388 odsłon)
  • Wyżeł czeski szorstkowłosy Fousek   (1324 odsłon)
  • Owczarek belgijski   (1000 odsłon)
  • Border Collie   (994 odsłon)
  • Owczarek francuski Beauceron   (947 odsłon)


  • Ilość ras: 60

      

    Rasa: Owczarek szkocki długowłosy


    Opis rasy:

    Wzorzec FCI nr 156
    OWCZAREK SZKOCKI DŁUGOWŁOSY
    (Collie Rough)
    Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
    Data publikacji obowiązującego wzorca: 24.06.1987
    Użytkowanie: Pies owczarski.
    Klasyfikacja FCI: Grupa 1 - Psy pasterskie i zaganiające.
    Sekcja 1 - Psy pasterskie.
    Próby pracy nie wymagane.
    WYGLĄD OGÓLNY:
    Budowa collie wskazuje na aktywność i wytrzymałość tego psa; nie może on być ciężki ani krępy. Ogromne znaczenie ma prawidłowy wyraz, uzyskany przez idealne wyważenie mózgoczaszki i kufy, kształt, wielkość, barwę i osadzenia oczu, oraz osadzenie i noszenie uszu.
    ZACHOWANIE - TEMPERAMENT:
    Przyjazny, bez śladu nerwowości lub agresji.
    GŁOWA:
    Bardzo ważna w ocenie; musi być proporcjonalna do wielkości psa. Oglądana z przodu i z boku ma kształt tępego klina i czysty obrys. Mózgoczaszka płaska. Głowa zwęża się stopniowo od uszu aż do końca czarnego nosa. Policzki nie powinny być widoczne, a kufa spiczasta. Przy oglądaniu z boku górne linie czaszki i kufy są proste, równoległe i jednakowej długości; rozdziela je niewielki, ale widoczny stop. Punkt
    środkowy pomiędzy wewnętrznymi kącikami oczu powinien wypadać dokładnie w połowie długości głowy. Kufa tępo zakończona, na końcu zaokrąglona, ale nie kanciasta, żuchwa mocna, ale subtelnie zarysowana.
    Głębokość czaszki od brwi do spodniej krawędzi żuchwy nie
    może być zbyt duża. Nos zawsze czarny.
    Oczy: Bardzo ważna cecha, decydują o prawidłowym, subtelnym wyrazie. Średniej wielkości, nigdy nie bardzo małe, ustawione lekko skośnie, kształtu migdała i ciemne, jedynie u psów maści niebieskiej marmurkowej oczy (jedno, dwa lub częściowo) są często niebieskie lub niebiesko znaczone. Wyraz inteligentny, przy nasłuchiwaniu wyraźnie ożywiony.
    Uszy: Małe, osadzone ani zbyt blisko siebie na wierzchołku głowy, ani zbyt szeroko. W spoczynku odrzucone do tyłu, przy pobudzeniu nastawione i częściowo załamane - końce uszu (mniej więcej jedna trzecia całej długości) skierowane do przodu i naturalnie opadające poniżej krawędzi załamania.
    Uzębienie: Zęby duże, szczęki mocne, zgryz nożycowy z pełnym kontaktem wszystkich siekaczy.
    SZYJA:
    Umięśniona, mocna, dobrej długości, wyraźnie łukowato wysklepiona.
    KOŃCZYNY PRZEDNIE:
    Łopatka ustawiona skośnie, tworzy dobry kąt z ramieniem. Przedramię proste i dobrze umięśnione, łokcie przylegające, nie wykręcone na zewnątrz ani do wewnątrz, kościec umiarkowanie mocny, na przekroju kości okrągłe.
    TUŁÓW:
    Długość nieco większa od wysokości w kłębie, grzbiet mocny, lędźwie lekko wysklepione, żebra dobrze wysklepione, klatka piersiowa głęboka, dość szeroka za łopatkami.
    KOŃCZYNY TYLNE:
    Uda dobrze umięśnione, niższe partie kończyn suche, z wyraźnymi ścięgnami. Stawy kolanowe dobrze kątowane, stawy skokowe niskie, mocne.
    ŁAPY:
    Owalne, z mocnymi opuszkami. Palce zwarte i wysklepione. Tylne łapy trochę mniej wysklepione od przednich.
    OGON:
    Długi, zakończeniem kostnym sięga przynajmniej stawu skokowego. W spokoju noszony nisko, z końcem lekko zawiniętym do góry. Przy pobudzeniu może być wzniesiony, ale nigdy powyżej grzbietu.
    CHODY:
    Bardzo charakterystyczne. Dobrze zbudowany pies nigdy nie ma
    luźnych łokci, ale przednie łapy są w ruchu wyraźnie zbieżne. Wysokie podnoszenie przednich kończyn, krzyżowanie lub tocząca akcja przodu są w najwyższym stopniu niepożądane. Akcja tyłu swobodna, dynamiczna, dająca mocny napęd, śródstopia, oglądane z tyłu, poruszają się
    równolegle i niezbyt wąsko. Pożądany dość długi wykrok, a ruch powinien być lekki i nie zdradzać wysiłku.
    OKRYWA WŁOSOWA:
    Sierść: Bardzo gęsta, nie zmienia linii sylwetki. Włos okrywowy prosty i szorstki w dotyku, podszerstek miękki i tak gęsty, że nie sposób zobaczyć skóry. Obfita grzywa i kołnierz, włos na głowie krótki i gładki, tak samo na końcach uszu, które u podstawy są owłosione mocniej. Na przednich nogach wyraźne frędzle, na tylnych
    obfite portki, ale poniżej stawu skokowego włos krótki
    i gładki. Obficie owłosiony ogon.
    Umaszczenie: Uznane są trzy umaszczenia: śniade z białym, trójbarwne (trikolor) i niebieskie marmurkowe (blue merle).
    Śniade: Rozmaite odcienie od jasnozłotego do mahoniowego, także z czarnym nalotem. Barwa kremowa i jasnosłomkowa w najwyższym stopniu niepożądane.
    Trójbarwne: Czarne z intensywnym podpalaniem na głowie i nogach. Rdzawy nalot na czerni w najwyższym stopniu niepożądany.
    Niebieskie marmurkowe: Tło srebrzysto-niebieskie, w czystym odcieniu, na nim czarne plamki i łatki. Pożądane intensywne podpalanie, ale jego brak nie stanowi wady. Rozległe czarne łaty, szare tło czy rdzawe naloty na włosie okrywowym lub podszerstku w najwyższym stopniu niepożądane.
    Białe znaczenia: Przy każdym z tych umaszczeń powinny występować mniej lub bardziej rozległe białe znaczenia. Szczególnie pożądane są: pełny lub częściowy biały kołnierz, skarpetki i biały koniec ogona. Na głowie występować może biała strzałka różnej długości.
    WZROST:
    Wysokość w kłębie 56-61 cm dla psa, 51-56 cm dla suki.
    WADY:
    Wszystkie odstępstwa od tego, co podano powyżej, powinny być traktowane jako wady, powodujące odpowiednie obniżenie oceny.
    UWAGA:
    Samce muszą mieć dwa, prawidłowo wykształcone jądra, całkowicie umieszczone w worku mosznowym.

    źródło:zkwp.pl

    (dodano: 13-10-2007, odsłon: 602)
     Boksy sponsorowane 
    Twój boks tutaj?
    skuteczna reklama
    zamieść boks już teraz!
    kliknij i sprawdź
    Ogłoszenia o Psach
    dodaj ogłoszenie za darmo
    kup lub sprzedaj psiaka
    ogloszenia.hodowle.info
      
     Reklama 
    Twój boks tutaj?
    skuteczna reklama
    zamieść boks już teraz!
    kliknij i sprawdź

    Ogłoszenia o Psach
    dodaj ogłoszenie za darmo
    kup lub sprzedaj psiaka
    ogloszenia.hodowle.info


    Dodaj boks
     Galeria zdjęć 
    Najwyżej ocenione
    Najczęściej oglądane
    Ostatnio dodane
    Szukaj w galerii
     Losowe zdjęcie 
     Wystawy psów 
    » Regulamin Wystaw
    » Młody Prezenter
    » Championaty
    » Wystawy w Polsce 2007
    » Klasy Wystawowe
    » Wystawy Światowe
    » Wystawy psów w Europie 2008
    » Sędziowie Kynologiczni
    » Wystawy w Polsce 2008
     Standardy ras 
    Hasło: Wyżeł węgierski szorstkowłosy

    Wzorzec FCI nr 239
    WYŻEŁ WĘGIERSKI SZORSTKOWŁOSY
    (Drotzörü Magyar Vizsla)
    Kraj pochodzenia...
     Regulaminy 
    » Statut ZK w Polsce
    » Władze ZKwP
    » Zjazd Delegatów
    » Regulamin GKR
    » Regulamin SK ZKwP
    » Odznaka Honorowa
    » Gł.Komisja Hodowlana
    » Klub Rasy
    » Regulamin Hodowli Psów Rasowych
    » Rasy psów uznane za agresywne
     Słowniczek pojęć 
    Pojęcie: CACIB

    certyfikat na Międzynarodowego Championa Piękności.

    Tytuł ten przysługuje wg uznania sędziego jednemu psu i jedne...
     PKPR 
    » Informacje ogólne
    » Oddziały
    » Statut PKPR
    » Regulamin Wystaw Krajowych
    » Regulamin Wystaw Międzynarodowych
    » Nowości w PKPR
     Katalog Stron o Psach 
    Hodowle wg grup FCI
    Reproduktory
    Suki hodowlane
    Sklepy Zoologiczne
    strony domowe
    dodaj stronę
     Weterynaria przepisy 
    » Przemieszczanie niehodowlanych zwierząt domowych
    » Rzoporządzenie Nr 998/2003
    » Lekarze uprawnieni do odczytu zdjęć RTG - w kierunku dysplazji biodrowej
    » Szczepienie przeciwko wściekliźnie
    » Badania oczu - zaświadczenia
     Polecane strony 
    Hodowle Psów
    Wszystko o Psach
    Sklep Zoologiczny
    Serwis komputerowy Poznań
    disposable syringe
     Odwiedzający 
    Ilość wizyt: 612 397
    Ilość odsłon: 1 146 359
    Website engine's code is WebMan