Rejestracja
Dodaj ogłoszenie

Zaginiony-Znaleziony.pl - nowy portal

     Projekt Zaginiony-Znaleziony.pl powstał z myślą o wszystkich zwierzętach, które zaginęły oraz tych, które ktoś odnalazł i teraz czekają na swoich właścicieli.

 

 

     W Polsce problem zaginionych zwierząt jest bardzo duży. Każdego dnia ginie około 200 zwierząt. Część zaginionych błąka się po ulicach, część trafia do schronisk, fundacji, towarzystw opieki nad zwierzętami, jest wyłapywana przez hycli...Natomiast część z nich jest przygarniana przez obcych ludzi, którzy umieszczają ogłoszenia najczęściej w internecie.

 

 

     Około pół roku temu zrodził się w naszych głowach pomysł serwisu, który w sposób najbardziej efektywny umożliwiałaby dotarcie do  zagubionego / odnalezionego zwierzęcia. Początkowo pomysł był oparty na zwykłych ogłoszeniech tekstowych. Dopiero później uświadomiliśmy, że nie ma sensu brnąć w serwis ogłoszeniowy jakich w internecie wiele. Dla każdego typu zwierzęcia opracowaliśmy charakterystyczny, lecz uniwersalny parametr, a każde ogłoszenie postanowiliśmy umieszczać na mapie. Dlaczego na mapie? Ponieważ zdecydowana większość zwierząt błąka się w stosunkowo bliskiej odległości od miejsca, w którym były ostatni raz z właścicielem. Dzięki narzędziu lokalizującemu miejsce zaginięcia na mapie możemy skoncentrować się na prowadzeniu poszukiwań w najbliższej okolicy co jest zdecydowanie najbardziej efektywne.

 

 

Zaginiony-Znaleziony.pl

Reklama