Rejestracja
Dodaj ogłoszenie

Ogłoszenie

Chicco piękny, starszy, energiczny owczarek niemiecki ADOPCJA

Cena: 0.00 PLN

Podziel się:

Wyślij wiadomość do firmy: zostanie ona dostarczona pod adres email firmy.

Captcha

Województwo: małopolskie
Osoba: Kaja
Email: kajeczka@onet.eu
   
dodano: 2016.02.03
ważne do: 2099.05.08
wyświetleń: 1040

Szczegóły oferty:

Chicco piękny, starszy, energiczny owczarek niemiecki ADOPCJA

Chicco jest niewidomym, ale wciąż fantastycznym i pięknym owczarkiem niemieckim. Zanim trafił pod opiekę naszej fundacji, mieszkał w jednym z małopolskich schronisk. Bardzo źle znosił pobyt tam. Był przerażony, wycofany, bał się ludzi. A to, że jest niewidomy działało tylko na jego niekorzyść. Mijały tygodnie a kondycja fizyczna i psychiczna Chicco była coraz gorsza. Był coraz bardziej nerwowy, nieufny, chudł. Nawet przy najszczerszych chęciach, opiekunowie niewiele mogli zdziałać w schroniskowej rzeczywistości. Postanowiliśmy dać mu szansę i zabraliśmy pod swoje skrzydła. Chicco przeszedł kompleksowe badania, był konsultowany okulistycznie. Utrata wzroku nastąpiła prawdopodobnie na skutek jakiegoś urazu głowy lub długotrwałego, nieleczonego stanu zapalnego w obrębie głowy. Wiemy, że już nigdy nie odzyska wzroku. Poza tym jest zupełnie zdrowym psem. Chicco obecnie mieszka w hotelu dla zwierząt i mimo trudnych pierwszych dni, okazało się, że bardzo szybko się przed nami otworzył, nie ma w nim już cienia nerwowości, niepewności. Fantastycznie radzi sobie na spacerach, świetnie się wspólnie bawimy. Teraz Chicco jest wesołym, bardzo kontaktowym psem. Często jest tak, że ktoś, kto go nie zna, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest niewidomy, dopóki o tym nie powiemy. 
Chicco rewelacyjnie współpracuje z człowiekiem. Słucha i reaguje na polecenia, co sprawia, że świetnie sobie radzi nawet w obcym/nieznanym terenie. 

Szukamy dla Chicco domu z ogrodem, najlepiej bez innych zwierząt, gdzie będzie mieć dużo przestrzeni i mało schodów, gdzie człowiek będzie jego przewodnikiem na dobre i na złe. Gdzie Chicco już nie będzie musiał się niczego obawiać. 
Liczymy na to, że znajdzie się ktoś, kto wie, że niewidomy pies może być równie wspaniałym przyjacielem, co pies pełnosprawny. 

Chicco umie chodzić na smyczy, zna podstawowe komendy, które bardzo chętnie wykonuje. Jest zaszczepiony, odrobaczony, wykastrowany. Przebywa w hotelu dla zwierząt w Wieliczce. Oferujemy pomoc w transporcie do nowego domu. 
Przed adopcją konieczna jest wizyta w hotelu, by się poznać z Chicco. 

Kontakt w sprawie adopcji, pomocy, uzyskania więcej info: 
Fundacja Skrzydlaty Pies 
Kasia 606 962 357 
info@skrzydlatypies.pl

Reklama